Techno India Workshop on Linux Result 2017

Congratulations to Techno India CSE students

Techno India Linux Workshop 2017 held on 19-Dec-2017 – ResultSheet of Evaluation Test

Sl Name Year Marks (30) Percentage
(out of 100%)
Rank
1 Shivam Lohia 2nd 27.5 92 1
2 Vishal Jaiswal 1st 25 83 2
3 Suyash Mittal 3rd 24.5 82 3
4 Shivam Murarka 3rd 24.5 82 4
5 Tanmoy Chakroborty 3rd 24.5 82 5
6 Waleed Khalid Siraj 3rd 24.5 82 6
7 Uttiya Rana 1st 24.5 82 7
8 Arnab Nath 1st 24.5 82 8
9 Gaurav Kumar 1st 24 80 9
10 Neeraj Kumar Singh 3rd 23.5 78 10
11 Vansika Gupta 3rd 22.5 75 11
12 Abhishek Das 2nd 22.5 75 12
13 Chiradip Bhattacharya 2nd 22.5 75 13
14 Prajnya Pahari 2nd 22.5 75 14
15 Md. Aamir Akhtar 2nd 22.5 75 15
16 Prattay Raha 1st 22.5 75 16
17 Monalisa Mukherjee 2nd 22.5 75 17
18 Archisman Chakraborty 1st 22.5 75 18
19 Deepak Agarwal 3rd 22.5 75 19
20 Nikhil Sinha 1st 22.5 75 20
21 Souvik Karmakar 1st 22 73 21
22 Abhijit Dasgupta 3rd 22 73 22
23 Abhishek Raj 2nd 21.5 72 23
24 Swati Ranjan 2nd 21 70 24
25 Sumanta Nag 2nd 21 70 25
26 Rajnish Kumar 1st 21 70 26
27 Sumantra Chatterjee 2nd 20 67 27
28  Yagyesh Raj 1st 20 67 28
29 Bishal Sharma 2nd 20 67 29
30 Dibyajyoti Ghosh 2nd 20 67 30
31 Debanjan Das Mahapatra 2nd 20 67 31
32 Priyanka Saha 2nd 20 67 32
33 Ravindra Kumar Mehta 2nd 20 67 33
34 Anupam Chakraborty 1st 20 67 34
35 Tanmay Chakraborty 2nd 20 67 35
36 Arindam Das 1st 20 67 36
37 Nilay Chowdhury 1st 20 67 37
38 Dipan Das 3rd 20 67 38
39 Abhishek Kumar 2nd 20 67 39
40 Sougata Konar 1st 19.5 65 40
41 Bandana Sarkar 3rd 19.5 65 41
42 Sayantan Basak 3rd 19.5 65 42
43 Sumana Paul 2nd 18.5 62 43
44 Aditi Deepak 1st 17.5 58 44
45 Shreya Agarwal 1st 17.5 58 45
46 Sanchari Das 2nd 17.5 58 46
47 Sayak Das 1st 17.5 58 47
Sl Name Year Marks (30) Percentage
(out of 100%)
Rank
48 Ananya Paul 1st 17.5 58 48
49 Akash Mondal 2nd 17.5 58 49
50 Bhumika Jindal 1st 17.5 58 50
51 Sayantani Roy Chowdhury 2nd 17.5 58 51
52 Saikat Das 2nd 17.5 58 52
53 Sayan Chakraborty 2nd 17.5 58 53
54 Alka Prasad 2nd 17.5 58 54
55 Sweta Rani 2nd 17.5 58 55
56 Sonali Gupta 2nd 17.5 58 56
57 Debdeep Tamili 2nd 17.5 58 57
58 Shekhar Dutta 1st 17 57 58
59 Puneet Agarwal 1st 17 57 59
60 Priya 3rd 17 57 60
61 Atraya Bose 1st 16 53 61
62 Rakhi Kumari 3rd 16 53 62
63 Shreya Kumari 2nd 16 53 63
64 Apratim Sen 1st 16 53 64
65 Madhulika Ghosh 1st 16 53 65
66 Gagan Kumar 1st 16 53 66
67 Aakash Singh 1st 16 53 67
68 Rahul Kumar 1st 15 50 68
69 Samaksh Tandon 2nd 15 50 69
70 Gourav Khator 1st 15 50 70
71 Devendra Singhi 1st 15 50 71
72 Sanchari Bhattacharya 2nd 15 50 72
73 Chayan Mondal 2nd 15 50 73
74 Ritu Agarwal 2nd 15 50 74
75 Radhika Rathi 2nd 15 50 75
76 Joyeeta Mukherjee 2nd 15 50 76
77 Rishab Ghosh 1st 14.5 48 77
78 Shubham Mitra 2nd 14.5 48 78
79 Snehasish Pal 2nd 13.5 45 79
80 Sanchita Saha 1st 13.5 45 80
81 Sneha Saha 1st 13.5 45 81
82 Abhishek Agarwal 1st 13.5 45 82
83 Prashant kumar 2nd 13.5 45 83
84 Saptarshi Roy 1st 13.5 45 84
85 Mainak Kundu 1st 13.5 45 85
86 Pranoy Chakraborty 2nd 12.5 42 86
87 Vaibhav Birla 1st 12.5 42 87
88 Paritosh Sharma 1st 12.5 42 88
89 Shankar Gupta 1st 12.5 42 89
90 Shreshta Sarkar 1st 12.5 42 90
91 Sonu Kumar 1st 11 37 91
92 Ayan Adhikary 2nd 11 37 92
93 Aakriti Agarwal 1st 10 33 93
94 Shreya Jaiswal 1st 8.5 28 94

All above students will receive Participation Certificate on 23-12-2017 at Techno India, Salt Lake Event organised by United CSE at 4:00 pm onward on behalf of IIHT ULTADANGA or give a call 9088242456 for further query if any.